IV edycja Dakar Toyota MTB Lubenia za nami!

Święta, święta i po świętach…. Tak się mówi w kwietniu i w grudniu prawda?  U nas jeszcze we wrześniu ?

Po raz kolejny początkiem września odbyło się kolarskie święto w Lubeni koło Rzeszowa. Blisko 300 zawodników dorosłych i prawie 100 dzieci, stanęło do rywalizacji, a przede wszystkim rowerowej zabawy na trasach dookoła Gminy Lubenia.

Przygotowania do imprezy przebiegły sprawnie, gdyż już od października 2018 rozpoczęliśmy rozmowy i plany na IV edycję. W tym roku udało się pozyskać kilku nowych, kluczowych Partnerów, dzięki którym poziom nagród i samej imprezy był z pewnością zadowalający. Ilość uczestników podobna jak w zeszłym roku, co cieszy. Tym bardziej, że prognozy pogody na niedziele nie były optymistyczne. Padający deszcz z pewnością odstraszył kilku rowerowych śmiałków i ich rodziny. Lecz „góra” zlitowała się nad wszystkimi, którzy tak licznie stawili się w miasteczku zawodów, i postanowiła „włączyć” słońce. Podczas imprezy nieco ponad 20 st. i czyste niebo, dało idealne warunki na do ścigania.

Zawody rozpoczęły się tradycyjnie od wyścigów dla dzieci AYGO Kids Race. 4 kategorie wiekowe z podziałem na chłopców i dziewczynki. Na starcie blisko 100 uczestników. Rywalizacja odbywała się na wyznaczonych pętlach w miasteczku zawodów. Każdy z dzieci otrzymał pamiątkowy medal na mecie, a dla pierwszych trzech miejsc czekały statuetki.

Następnie o 11:30 wyruszyli na trasę zawodnicy LAND CRUISER Race (26 km., 600 m. sumy przewyższeń). Trasa szybka, po szutrowych drogach poprowadzonych głównie, granią wzniesień dookoła Gminy Lubenia. Oczywiście nie zabrakło interwałowych odcinków, które dodały smaczku rywalizacji. Na trasę niebieską zdecydowało się ponad 180 zawodników a najszybszy okazał się Hubert Dudzik (JAVA – Woda Alkaliczna), który na metę dotarł z czasem 1:06,54.

Co więcej, nowość podczas naszej imprezy to Klasyfikacja Rodzinna PRO-FAMILIA, właśnie na dystansie LAND CRUISER Race. Polegała ona na wspólnym przejeździe min. 2 członków rodziny. I tak na metę jako pierwsi wjechali Borys i tata Sebastian Klaczkowski, następnie Nikodem i  Marcin Ablewicz oraz Franciszek i Marek Bury. Gratulujemy i mamy nadzieję, że ta Klasyfikacja na stałe zagości na naszej imprezie.

10 min później wystartowali uczestnicy trasy HILUX Race (44 km., 1200 m. sumy przewyższeń). Pierwsze 12 km. to nowy odcinek, następnie wjazd na znane już odcinki leśne. Zwycięzcą okazał się Oskar Pluciński, który mimo defektu na ok. 20 km. ukończył wyścig z przewagą 3 min. z czasem 2:03,11. Świetny wynik! Ale jeszcze lepszy zanotowała najszybsza Kobieta – Dominika Żurek (Klub Kolarski Jeżowe MTB), która z czasem 2:33,45 zajęła 30 m. OPEN, wyprzedzając sporą część męskiego grona. Gratulujemy!

Na trasie HILUX’a również nowość – Klasyfikacja Drużynowa TREK, w której uwzględnialiśmy sumę czasów trzech pierwszych zawodników z drużyny. Pierwsze miejsca przypadły Team’om:

  1. Synergy Racing Team – Piotr Biernacki, Karol Macek, Michał Dziama
  2. SST Lubcza – Paweł Jabłoński, Andrzej Miłek, Jacek Kłeczek
  3. AXEL Sport Stal Rzeszów – Mateusz Szymbara, Maciej Woźny, Jakub Kosiński

Ponadto, podczas naszej imprezy, wspólnie z Okręgowymi Radami i Izbami organizujemy kategorie grup zawodowych, m.in.: Lekarze, Prawnicy i Inżynierowie Budownictwa. Uczestnicy rywalizowali na  obydwu trasach i walczyli o najcenniejszy dyplom, który z pewnością zagości na ścianie pełnej innych, równie ważnych certyfikatów!

Kiedy na trasach walczyli dorośli, dzieci odpoczywały po swoich startach w towarzystwie Kasi, która przygotowała sporo atrakcji, m.in. gry i zabawy oraz malowanie twarzy.

Dziękujemy raz jeszcze za wspólnie spędzony czas. Gratulujemy zwycięzcom a przede wszystkim tym, dla których ukończenie było celem, który zrealizowali. Dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym Straszydle, Sołonka, Siedliska, Hermanowa oraz Policja Boguchwała, Tyczyn, Rzeszów za pomoc w  bezpiecznym przejeździe zawodników na trasie oraz pomoc w sprawach organizacyjnych.

Dziękujemy naszym Partnerom – czołowym firmom w swojej branży, dzięki którym uczestnicy mogą liczyć na świetne nagrody a my jako organizatorzy mamy możliwość zorganizowania ciekawej imprezy rowerowej w naszym regionie.

Gmina Lubenia – za przychylność, gościnność, wsparcie i pomoc organizacyjną.

Dakar Toyota Rzeszów – za długoletnią już współpracę, która pozwala nam organizować imprezę, w której sami chcielibyśmy brać udział.

TREK oraz Bikeshop Rzeszów – za rozpoczęcie współpracy, która mam nadzieje potrwa jak najdłużej.

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA – za udział i wsparcie, dzięki któremu możemy realizować nasze nowe pomysły.

Taurus – za zaufanie i wsparcie, które mamy nadzieje zaprocentuje na rynku oraz w dalszej współpracy.       

Namedsport Polska – jesteście na największych imprezach kolarskich, dziękujemy za obecność również u nas, w Lubeni!

Oraz: Modern Forms, Synergy, MoJa Estetyka, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie, Okręgowa Izba Lekarska w Rzeszowie.

 Z pewnością widzimy się za rok w Lubeni na kolejnej, już V edycji Dakar Toyota MTB Lubenia

Dziękujemy i do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *