Trasa LAND CRUISER Race na Dakar Toyota MTB Lubenia 2019

Trasa LAND CRUISER Race została wprowadzona w zeszłym roku po raz pierwszy. Wychodząc naprzeciw uczestnikom, którzy nie mają ochoty podnosić swojej adrenaliny do maksimum, tworzymy trasę, która w większości jest poprowadzona szerokimi szutrami. Często z ładnymi widokami, tak aby przyjemność z jazdy była jak największa.

Dzięki temu w zawodach może wziąć udział każdy, nawet całe rodziny – dlatego tworzymy na tej trasie Klasyfikacje Rodzinną PRO-FAMILIA, ale o tym przeczytacie w kolejnym artykule na naszej stronie.

Jak wygląda trasa? Opis poniżej.

Zawodnicy trasy LAND CRUISER Race startują jako pierwsi o 11:30. Trasa jest oznaczona kolorem niebieskim. Zaczynamy podjazdem o długości 1km. Dzięki temu w teren wjeżdżamy w grupach o podobnych umiejętnościach. Pierwsze kilometry będą teoretycznie najtrudniejsze. Są one wspólne dla obu dystansów, lecz na trasie nie ma kontaktu zawodników jednej i drugiej grupy. Występują dwa bardziej strome podjazdy i jeden techniczny odcinek. 9 kilometr to miejsce bufetowe. Od tego miejsca, praktycznie do samego końca mamy łatwe, szerokie, szutrowe drogi. Oczywiście są podjazdy i zjazdy lecz skala trudności znacznie mniejsza niż na trasie czerwonej HILUX Race. Ładne widoki z pewnością rekompensują trud i wysiłek wszystkich uczestników. Ostatni zjazd do mety to również inna trasa niż czerwona. Nie ma problemu, z którym często spotykają się zawodnicy krótszych dystansów, czyli kontakt z czołówką dłuższego dystansu, właśnie na ostatnich kilometrach. Obie trasy mają osobne dojazdy do mety. Trasy łączą się dopiero na 300 metrów do mety.

W zeszłym roku na trasę wyruszyło blisko 150 uczestników. Zwycięzca pokonał ją w czasie 1h 07min. Większość uczestników zmieściła się w 2 godzinach.

Zapraszamy do wyboru trasy LAND CRUISER Race całe rodziny oraz do wspólnej zabawy w Klasyfikacji Rodzinnej PRO-FAMILIA, o czym poinformujemy niebawem.          

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *