Zapraszamy wszystkich na przedsezonowy, szosowy wyjazd rowerowy na słoneczną Costa Bravę. Kiedy w Polsce pogoda nie pozwala na przejażdżki rowerowe, w Hiszpanii sezon już dawno się rozpoczął.

Termin:
9-16.03.2019r.

Miejsce:
Girona / Hiszpania

Dla kogo?
Każdego kto lubi spędzać czas na rowerze 🙂 Nie ważne czy trenujesz więcej czy mniej, mocniej czy lżej. Czy jeździsz szybciej czy wolniej, na góralu czy na szosie. A może uprawiasz turystykę rowerową a do Hiszpanii było zawsze za daleko?

Ważne, że lubisz to co robisz i chcesz spędzić czas w miłym towarzystwie.

Dlaczego tam?
Pierwsze co kolarze myślą jak słyszą Girona, to „tutaj mieszkał Lance Armstrong”. Tak, ale nie był on jedynym pro-cyclistą, który się tam przeprowadził.

Dlaczego?
Dla klimatu, dróg i treningu. No właśnie, klimat….

Posłuchaj holenderskiego kolarza Roberta Gesinka, który mieszka w Gironie:

Girona jest miastem, w którym czuć kolarską duszę. Mnóstwo małych, wyjątkowych sklepików rowerowych, w których próżno szukać „masówki”. Kawiarnie kolarskie, gdzie „lokalesi” zaczynają i kończą swoje wycieczki. Najbardziej znane… kawiarnia La Fabrica i sklep The Service Course, założone przez byłego kolarza Christiana Meiera, który również wybrał Girone jako swój dom.

To co jest największą zaletą tego regionu to różnorodność terenu.

Po jednej stronie… morze z pięknymi drogami wzdłuż wybrzeża. Przyjemne podjazdy i zjazdy a trud i wysiłek zrekompensowany jest widokami, które zostają z nami na zawsze.

Po drugiej… Pireneje, które na długo czuć w nogach. Wysokość 2.000m n.p.m., bliskość gór i piękne widoki. To wszystko tworzy klimat, dla którego chce się tam wrócić. Poniżej film z trasą, którą na pewno odwiedzimy.

Staramy się wybierać miejsca, które będą atrakcyjne turystycznie, aby przywieźć coś więcej niż tylko pliki z Garmina.

Barcelona czy miasteczka nad morzem, w terminie poza sezonem, będą ciekawą alternatywą podczas dnia wolnego. W ten dzień proponujemy wycieczkę rowerową po Barcelonie odwiedzając najciekawsze zakątki miasta.

A może lubisz sportowe wydarzenia? Podczas naszego pobytu swoje mecze w Primera Division grają FC Barcelona i Girona FC. Oj warto się wybrać, nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem futbolu 🙂 Legendarne Camp Nou masz na wyciągnięcie ręki!

Plan wyjazdu:
Transport:
– My przewozimy Wasz bagaż i rower.
– Wy lecicie samolotem Kraków – Girona (Ryanair)
> Sobota (9.03) Kraków 17:20 – Girona 19:55
< Sobota (16.03) Girona 20:20 – Kraków 23:00
– Na miejscu organizujemy transfer z lotniska.
– Wszystko szybko, sprawnie i wygodnie.

Nocleg:
Mieszkamy 15km na północ od Girony i 30km od lotniska. Villa El Serrat. Urokliwe miejsce na łonie natury. Cisza i spokój. Do dyspozycji basen i jacuzzi. Pokoje 2 i 3 osobowe z bezpośrednim wyjściem na ogród. Idealne warunki do odpoczynku po rowerze.

Wyżywienie:
Dominik i Mateusz z „Prozy” przygotują śniadanie w formie szwedzkiego stołu, obiad po treningu i kolację na dobranoc. Godziny posiłków są dopasowane do planu dnia. Gramatura oczywiście dopasowana do straconych kalorii. Produkty kupowane są na miejscu – czyli świeżo i lokalnie. Kto był to wie, że jest to coś więcej niż hotelowe jedzenie. Kto jeszcze nie był – warto posmakować.

Trasy rowerowe:
Sieć ciekawych tras rowerowych w okolicach Girony, od morza aż po Pireneje jest bardzo duża. Chcielibyśmy dodatkowo wykorzystać naszego busa do tego aby kilka dni podjechać dalej od miejsca zamieszkania, tak aby „zwiedzić” jak najwięcej podczas tygodniowego pobytu. Trasy będą wcześniej przygotowane i omówione, tak aby wspólnie cieszyć się uciekającymi kilometrami. Propozycja jazdy – 3 dni, przerwa, 3 dni.

Cana: 450 euro
I rata do 1 stycznia – 150 euro
II rata do 1 marca – 300 euro

Cena zawiera:
– pakiet startowy Dakar Toyota MTB Lubenia 2019 (do wykorzystania tylko przez uczestnika wyjazdu)
– transport bagażu i roweru
– transfery w Hiszpanii
– nocleg
– wyżywienie
– usługa serwisu rowerowego
– bus podczas treningów w wyższych partiach gór
– przygotowywanie tras (zaleca się korzystanie z komputerów rowerowych z funkcją GPS)
– organizacja wycieczki rowerowej po Barcelonie

Cena nie zawiera:
– transfery w Polsce
– przelot (ceny od 200 do 400 pln)
– ubezpieczenie (sam decydujesz na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć)

Liczba miejsc: 12 osób

Obsługa:
Wojtek Kwiatek – Organizator
Krzysiek Szalacha – Serwis
Dominik Szlachta , Mateusz Dziura – Kucharze

Wyjazd rowerowy jest organizowany z tą samą ideą co wyścig w Lubeni – sami chcielibyśmy być uczestnikami. Połączenie pasji i profesjonalizmu, tak by każdy uczestnik był w pełni zadowolony.

Jeśli jesteś zainteresowany/a lub masz pytania –  proszę o kontakt, chętnie na wszystko odpowiem.