Zawody dla dzieci AYGO Kids Race na Dakar Toyota MTB Lubenia 2019

AYGO Kids Race to nieodłączny element imprezy rowerowej w Lubeni. Dlaczego AYGO? Najmniejszy i najzwinniejszy samochód Toyoty idealnie określa najmłodsze kategorie wyścigu ?

Zawody rozgrywane są w miasteczku zawodów, w zasięgu wzroku rodziców i kibiców. Warto dodać, iż start odbywa się o godzinie 10:30. Czyli przed dorosłymi. Dlaczego?

Chcemy aby każdy z rodziców miał możliwość obserwowania swojego „championa” w akcji. Dodatkowo ilość kibiców na trasie sprawia, iż wyścigi dziecięce są najgorętszą konkurencją. Wrzawa, doping jaki towarzyszy młodym kolarzom z pewnością dodaje pozytywnej energii. Dodatkowo od tego roku wprowadzamy Klasyfikację Rodzinną PRO-FAMILIA na trasie LAND CRUISER Race, tak więc najmłodsi uczestnicy mają możliwość wystartowania wraz z rodzicem na dłuższej trasie. Niekoniecznie na rowerze – fotelik czy inne systemy bardzo mile widziane, co można zaobserwować na zdjęciach.

 W zależności od kategorii wiekowej, młodzi zawodnicy startują po płaskim lub pagórkowatym terenie. I tak odpowiednio:

  • Kategoria A) do 4 lat, gdzie najczęściej są to rowerki biegowe i z pomocą rodzica młodzicy kolarze pokonują odcinek po płaskim terenie,
  • Kategoria B) 5 – 6 lat to z pewnością więcej niż jedno okrążenie po płaskim terenie ,
  • Kategoria C) 7 – 9 lat rywalizuje na trasie z kilkoma podjazdami i zjazdami,
  • Kategoria D) 10 – 12 lat, również będzie miała do pokonania kilka podjazdów. Nie są to trudne podjazdy, lecz z pewnością umiejętność zmiany biegów jest przydatna.

    Oczywiście, wszystkie kategorie są z podziałem na chłopców i dziewczynki.

O tego roku wprowadzamy zapisy internetowe oraz opłaty. Czyli podobny system jak u dorosłych, oraz takie same świadczenia dla uczestników. Każde dziecko na mecie otrzyma pamiątkowy medal, ciepły posiłek, elektroniczny pomiar czasu itp. W trakcie oczekiwania na dorosłych, którzy będą na trasie odbędzie się rozdanie nagród a tradycyjnie wolny czas wypełnią atrakcje i zabawy, specjalnie przygotowane dla najmłodszych.

Podczas imprezy towarzyszy z pewnością stres, adrenalina, rywalizacja. Lecz na pierwszym miejscu stawiamy na dobrą zabawę, wesołą, w duchu Fair-Play, by aktywnie i rodzinnie spędzić ten niedzielny dzień, czego efektem będzie telefon do babci „Nie zdążymy dzisiaj na obiad”! Dlatego zapraszamy również babcie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *